۴۱ درصد کاربران تلفن هوشمند در کره جنوبی از فبلت ها استفاده می کنند

۴۱ درصد کاربران تلفن هوشمند در کره جنوبی از فبلت ها استفاده می کنند
بگذارید همین اول کار تعریف فبلت در تحقیق صورت گرفته که مبنای این خبر قرار دارد را مشخص کنیم: تلفن های هوشمندی با نمایشگر بین ۵ تا ۶.۹ اینچ. یعنی از گلکسی اس ۴ و  ال جی جی ۲ گرفته تا اکسپریا Z اولترا.
بر طبق این تعریف، ۴۱ درصد کاربران تلفن هوشمند در کره جنوبی از فبلت ها استفاده می کنند و از آنجا که این کشور از نظر ضریب نفوذ تلفن هوشمند نزدیک به ۲ سال از کل دنیا جلوتر است، از این رو شاید عاقلانه باشد که بگوییم وضعیت فعلی آن می تواند چشم انداز آینده دنیا را نشان ما دهد.
در حالی که امروزه در سایر کشورهای دنیا فقط ۷ درصد از کاربران صاحب فبلت هستند، کره ای ها فرسنگ ها جلوتر گام بر می دارند و همدوش آنها در آسیا، فروش فبلت ها نسبت به یک سال قبل ۶۰۰٪ افزایش یافته.
وقتی همه اینها را کنار هم بگذاریم خواهیم دید که اگرچه ذهنیت جاافتاده در رسانه های غربی، تقلیدکار بودن سامسونگ در دنیای موبایل است ولی به عنوان پیشتاز دنیای فبلت ها و در زمینه اندازه نمایشگر، این شرکت توانسته اپل را از روی عرشه به پایین پرت کند و مزد تصمیمات رادیکال خود در این عرصه را بگیرد.
این روزها شرکت های زیادی از قبیل ال جی، هوآوی، اچ تی سی، و سونی وارد نبرد فبلت ها شده اند و آمار استفاده از این دستگاه ها در کره جنوبی می تواند نشانگر آینده ای جذاب برای این تولید کنندگان باشد. به زودی نوکیا و شاید حتی اپل نیز به این جرگه خواهند پیوست و آن وقت شاید تلفن های هوشمند امروزی با نمایشگرهای ۵ اینچی شان به لقب "مینی" مفتخر شوند، زیرا آن روز فبلت ها تبدیل به کالای رند بازار خواهند شد.
/ 0 نظر / 12 بازدید